Logo Gmina Kołaczyce

„Karpackie Podkowy” szlak konny.

Projekt – nazywany produktem turystycznym "Karpackie Podkowy" stanowi część produktu turystycznego wiodącego związanego z turystyką aktywną i  zorganizowaną turystyką jeździecką.
Dotychczas ,mimo wielu stadnin i dużego zainteresowania turystyką konną, w Beskidzie Niskim i na Pogórzu nie istniały wyznaczone trasy ani regulacje prawne z właścicielami gruntów związane z turystyką jeździecką na terenie Magurskiego Parku Narodowego, trzech Parków Krajobrazowych                 i obszaru Natura 2000. Uniemożliwiało to swobodny  rozwój  turystyki konnej, jak i szerszą promocję, szczególnie skierowaną do turystów zagranicznych. Szlak powstał w 2011 w ramach projektu „Karpackie Podkowy” i przebiega na terenie Beskidu Niskiego i Pogórza Ciężkowickiego.


Dzięki zawarciu porozumienia pomiędzy właścicielami stadnin w regionie Beskidu Niskiego w zakresie obowiązku dbałości o szlak konny w przestrzeni własnego ośrodka jeździeckiego, z możliwością pełnego wykorzystania szlaku i wachlarzem oferty wiązanej powstał szlak konny „Karpackie Podkowy” .

„Karpackie Podkowy” to jeden najdłuższych konnych szlaków europejskich, a w niedalekiej przyszłości jeden z najlepiej zorganizowanych produktów turystyki konnej. Szlak turystyki jeździeckiej to trasa konna o długości blisko ośmiuset kilometrów . Obecnie łączy 20 ośrodków turystyki jeździeckiej. Biegnie trasą od Tylicza po Ryglice przez Beskid Niski, Ziemię Jasielską i Pogórze Ciężkowickie. Szlak niebieski ( niebieska kropka na białym tle )– to szlak główny, łączący stajnie                    i stadniny, szlaki zielone ( zielony pasek na białym tle ) tworzą pętle wokół ośrodków jazdy konnej, tzw. szlaki łącznikowe. Dla Pasma Liwocza ,  Brzanki i całej „Magicznej Krainy Łemków i Pogórzan” to szansa na zwiększenie dostępności, pokazanie wielu ciekawych miejsc i rozwoju turystyki konnej                   i pieszej a więc wymierne zwiększenie atrakcyjności życia na tym terenie. Ośrodki jeździeckie to także sposób na życie i zarabianie pieniędzy.

W powiecie jasielskim do realizacji przedsięwzięcia włączyli się: Stadnina „Hajstra” w Hucie Polańskiej, Stajnia „Rumak” w Krempnej, Stanica Konna „Skalnik” w Skalniku”, stajnia „Rancho” w Dębowcu, stadnina „Pasikonik” w Umieszczu, stadnina koni „Ostoja” w Trzcinicy, Stajnia „Huzar” w Jaśle, stadnina Jasielskiego Stowarzyszenia Jeździeckiego w Jaśle, stajnia „Galicja” w Bieździedzy, stanica „Liwocz” w Brzyskach, gospodarstwo agroturystyczne „Kuźnia” w Pielgrzymce, Magurski Park Narodowy, Nadleśnictwo Kołaczyce, Starostwo Powiatowe w Jaśle oraz gminy: Krempna, Osiek Jasielski, Tarnowiec, Nowy Żmigród, Jasło, miasto Jasło, Skołyszyn, Dębowiec, Brzyska i Kołaczyc

Stajnia "Galicja" istnieje od 1996 roku, znajduje się we wsi Bieździedza, w gminie Kołaczyce.

Położona jest na terenie województwa podkarpackiego, w otoczeniu pięknych lasów i łąk.

Jest partnerem projektu "Karpackie Podkowy", dzięki czemu ma możliwość organizowania

wieloetapowych rajdów konnych, między ośrodkami jeździeckimi po specjalnie wytyczonych szlakach.

Program realizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną w Gorlicach „Beskid Zielony „  i  przy współpracy z 5 starostwami:

Starostwem Powiatowym w Gorlicach;
Starostwem Powiatowym w Jaśle;
Starostwem Powiatowe w Krośnie;
Starostwem Powiatowe w Nowym Sączu;
Starostwem Powiatowe w Tarnowie;

17 gminami:
Gminą Krynica Zdrój;
Gminą Sękowa;
Gminą Lipinki;
Gminą Uście Gorlickie;
Gminą Krempna;
Gminą Osiek Jasielski;
Gminą Dukla;
Gmina Tarnowiec;
Gminą Nowy Żmigród;
Gminą Jasło;
Gmina miejska Jasło;
Gminą Skołyszyn;
Gminą Dębowiec;
Gminą Brzyska;
Gminą Kołaczyce;
Gminą Szerzyny;
Gmina Ryglice;

Magurskim Parkiem Narodowym;

5 nadleśnictwami:
Nadleśnictwem Gorlice;
Nadleśnictwem Łosie;
Nadleśnictwem Gromnik;
Nadleśnictwem Dukla;
Nadleśnictwem Kołaczyce;

Burmistrz gminy zaprasza

Stanisław Żygłowicz

Przyjęcia interesantów:
Poniedziałek 800 - 1400
W pozostałe dni w miarę wolnego czasu

Urząd Miejski w Kołaczycach

ul. Rynek 1
38-213 Kołaczyce
tel.:13 44 602 21
tel.:13 44 602 49
tel.:13 44 602 94
fax: 13 44 602 58
e-mail: sekretariat@kolaczyce.itl.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.