Logo Gmina Kołaczyce

News

News zdjęcie id 115

„I ciągle widzę ich twarze…” Kołaczyckie Liceum świętuje 70-lecie!

16.09.2015

 

O sile pamięci i wspomnień, wadze tego wydarzenia mówił Pan Paweł Filipek, Przewodniczący Komitetu Jubileuszowego. Dyrektor, Antoni Salacha przypomniał  natomiast chlubne karty z siedemdziesięcioletniej historii szkoły, wkład swoich poprzedników oraz byłych i obecnych Pracowników. Mocno i dobitnie zabrzmiały wypowiedziane przez niego słowa „Liceum to zbiorowy obowiązek”, którymi podkreślił odpowiedzialność społeczności lokalnej za „swoją” szkołę.  Rangę Kołaczyckiego Liceum w środowisku,  jego rozwój, osiągnięcia uczniów w konkursach i olimpiadach, a także na niwie społecznej i kulturowej podkreślali zaproszeni Goście: Pani Alicja Zając, Senator RP; Pan  Bogdan Rzońca, Poseł na Sejm RP; Pani Maria Kurowska -Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego; Pan Franciszek  Miśkowicz - Starosta Jasielski i Pani Małgorzata Salacha - Burmistrz Kołaczyc. Na korzyści płynące ze współpracy zwrócił uwagę Miklós Muha- Dyrektor partnerskiej Szkoły Tańca z Sarospatak na Węgrzech.

Jubileusz to czas powrotu do młodych lat, szkolnych ław, podziękowań dla wspaniałych Pedagogów, także tych, którzy już odeszli. Młodzież i Absolwenci oddali im hołd, składając wiązanki kwiatów na grobach Profesorów i Pracowników.

Obchody jubileuszowe rozpoczęła uroczysta Msza św. celebrowana przez Księży Absolwentów, na czele z ks. Stanisławem Bałuckim. Po chwilach modlitewnej zadumy wielopokoleniowy korowód  przeszedł  do Kołaczyckiego  Alma Mater, gdzie uroczystego odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonali: córka założyciela szkoły-Pani Jadwiga Salacha, Bogdan Rzońca - Poseł na Sejm RP, Maria Kurowska – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego oraz Starosta Jasielski-Franciszek Miśkowicz,  a  poświęcenia - ks. Jan Sabat, Proboszcz Parafii Kołaczyce.

W sentymentalną podróż do szkolnych lat, z nutką humoru  zabrali wszystkich obecni uczniowie, którzy podczas akademii pokazali, że choć czasy się zmieniają, to duch szkoły pozostaje ten sam. Młodzi „artyści” dali próbkę swoich umiejętności aktorskich, tanecznych i muzycznych.

Najbardziej oczekiwaną i wzruszającą chwilą stały się spotkania Absolwentów poszczególnych roczników. Zabawne historie z młodzieńczych lat mieszały się z nostalgicznymi wspomnieniami o Profesorach i Kolegach, którzy już nie wrócą do szkolnych ław…

Emocje związane ze szkolnymi latami, przegląd dokonań szkoły w różnych dziedzinach, ale przede wszystkim ukazanie trwałości spuścizny kolejnych pokoleń Uczniów, Nauczycieli, Pracowników Kołaczyckiego Liceum składają się na pamiątkową księgę wydaną z tej okazji pt. „I ciągle widzę ich twarze”.

            Dostojnej Jubilatce życzymy: Vivat, crescat et floreat! ( Niech żyje, niech rośnie i niech rozkwita!)

Burmistrz gminy zaprasza

Stanisław Żygłowicz

Przyjęcia interesantów:
Poniedziałek 800 - 1400
W pozostałe dni w miarę wolnego czasu

Urząd Miejski w Kołaczycach

ul. Rynek 1
38-213 Kołaczyce
tel.:13 44 602 21
tel.:13 44 602 49
tel.:13 44 602 94
fax: 13 44 602 58
e-mail: sekretariat@kolaczyce.itl.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.