News

News zdjęcie id 133

TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO O PUCHAR BURMISTRZA KOŁACZYC 2015

12.10.2015

Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Kołaczyc- kategoria Open mężczyzn. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym.

Mecze rozgrywane do 2 wygranych setów i do 6 gemów. W razie remisu 6:6 tie break

Drabinka Turnieju Tenisa Ziemnego-  kategoria Open Mężczyzn:

Wyniki rozgrywek fazy eliminacyjnej  Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Kołaczyc kategorii Open kobiet. Spotkania rozegrane były jednego dnia na Orliku w Kołaczycach.

Rozgrywane były wszystkie pojedynki na poziomie  grupy  a następnie kolejne w następnej. Gra do wygranego seta. Set to wygrana 4 gemów  lub 5 w sytuacji 4:3. W razie remisu 4:4 decydował tie break do 7 punktów. O wyjściu  z grupy do fazy finałowej w sytuacji równej liczby wygranych meczy decydowała różnica zdobytych i straconych gemów w 2 pojedynkach grupowych.

gr A

Renata Samborska                 5 : 3     Ewa Lechwar

Renata Samborska                 1 : 4     Renata Samborska ( 2-ga Pani o tym samym imieniu i nazwisku)

Agnieszka Żygłowicz 4 : 0     Teresa Czernicka

W założeniu mecze miały być prowadzone w grupach 3 osobowych systemem każdy z każdym . W ten sposób każda z pań miałaby do rozegrania  po 2 mecze. W praktyce jednak nie pojawiły się wszystkie panie i w 2 grupach rozegrane zostało tylko po jednym pojedynku. Tym sposobem z każdej z 4 grup do fazy finałowej  awansowała jedna pani.

W sobotę 3 października miał miejsce Turniej Tenisa Ziemnego  kategorii dzieci

(klasy V podstawowa- II gimnazjum).  Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym.

Zawodnicy rozgrywali cały mecz- 1 set do 6 gemów. Przy stanie 5-5 rozgrywany był        tie break do 7pkt.

Patryk Michalski                    1:6       Tomasz Urban

Ponieważ turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym, zwycięzcą turnieju został gracz z największą ilością wygranych meczów- Tomasz Urban który zgromadził na swoim koncie trzy wygrane mecze.

W niedzielę 4 października odbyły się finały Turnieju Tenisa Ziemnego w kategorii kobiet.

Ponieważ nie pojawiła się jedna z uczestniczek fazy finałowej gra prowadzona była systemem każdy z każdym. Mecze odbywały się jak  do 4 gemów ale gra prowadzona była do 2 wygranych setów.  W razie remisu odbywał się tie break do 7 punktów.

Renata Samborska                 5:3 ; 4:2           Barbara Rogaczewska

Agnieszka Żygłowicz               4:1 ; 4:2           Barbara Rogaczewska

Renata Samborska                 4:1 ; 2:4 2:7 (tie break ) Agnieszka Żygłowicz

Następnie odbyło się wręczenie nagród uczestniczkom oraz Panu Markowi Michalskiemu finaliście w kategorii męskiej, którego przeciwnik oddał mecz  walkowerem .Puchary, dyplomy oraz medale wręczyła Sekretarz Kołaczyc  Pani Marta Baran.