Logo Gmina Kołaczyce

News

News zdjęcie id 244

Finał X Edycji Międzygimnazjalnego Konkursu z Języka Angielskiego i Niemieckiego

22.03.2016

     17 marca w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach odbył się finał Międzygimnazjalnego Konkursu z Języka Angielskiego i Niemieckiego pod patronatem Burmistrza  Kołaczyc.  Konkurs ten po raz pierwszy został zorganizowany  w 2006 r., tegoroczna edycja była już dziesiątą z rzędu, a więc jubileuszową.

     Jak podkreślają organizatorzy, konkurs miał  na celu  wyłonienie talentów  w dziedzinie języka angielskiego i niemieckiego. Był  także okazją do spotkania się i integracji  młodzieży oraz nauczycieli  z sąsiednich szkół, których łączy  wspólna pasja  do nauki języków.

     Konkurs ten z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodzieży i nauczycieli z powiatu jasielskiego oraz dębickiego, a  liczba zgłoszonych uczestników  do tegorocznej edycji  przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Językowe rozgrywki odbywały się na dwóch etapach. W pierwszym etapie konkursu udział wzięło 139 gimnazjalistów. Wśród nich byli uczniowie jasielskich gimnazjów nr 1, 2 i 4 oraz gimnazjaliści z Kołaczyc, Krajowic, Błażkowej, Brzostku, Brzysk, Sieklówki, Dębowca, Nowego Żmigrodu, Krempnej. Do finału  konkursu zakwalifikowało się 30 uczniów w kategorii języka angielskiego i  20 w kategorii języka niemieckiego. Na pierwszym etapie eliminacji uczniowie rozwiązywali test leksykalno-gramatyczny w szkołach macierzystych z wybranej przez siebie kategorii językowej. W finale konkursu uczestnicy oprócz  zadań zamkniętych  musieli wykazać się umiejętnością  tworzenia wypowiedzi pisemnej.

     Aby stworzyć przyjazną atmosferę, wszystkich uczestników i ich opiekunów oczekujących  na wyniki finału, organizatorzy zaprosili na słodki poczęstunek oraz występ  anglojęzycznej grupy teatralnej działającej przy Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach. Uczniowie zaprezentowali gościom sztukę  pt . „Dreams come true – marzenia się spełniają”, którą przygotowali na podstawie własnego scenariusza. Gimnazjaliści obejrzeli także wystawę fotograficzną pt. „Nasze podróże językowe”, która była fotorelacją z wyjazdów  zagranicznych naszych licealistów realizowanych w ramach projektów językowych. Na zakończenie programu artystycznego gości  zachwycił występ wokalny uczennicy Patrycji Nocek, zwyciężczyni licznych konkursów muzycznych na szczeblu powiatowym  i ogólnopolskim.

W poszczególnych kategoriach laureatami  konkursu zostali:

Kategoria język angielski

I miejsce - Katarzyna Krysa (Gimnazjum nr 1 w Jaśle)

II miejsce - Julia Kobak (Gimnazjum nr 1 w Jaśle)

III miejsce - Sabrina Metwally (Gimnazjum w Brzyskach)

IV miejsce - Karolina Polak ( Gimnazjum nr 1 w Jaśle)

V  miejsce - Kinga Bysko ( Gimnazjum nr 2 w Jaśle)

Wyróżnienia:

Beniamin Śniegowski ( Gimnazjum w Kołaczycach)

Julia Passowicz ( Gimnazjum nr 2 w Jaśle)

 

Kategoria – język niemiecki

I miejsce - Michał Babiarz  (Gimnazjum nr 1 w Jaśle)

II miejsce - Weronika Jarecka  (Gimnazjum nr 1 w Jaśle)

III miejsce - Dominik Zbaraża (Gimnazjum nr 1 w Jaśle)

IV miejsce - Wojciech Kapała (Gimnazjum w Brzostku)

V  miejsce - Katarzyna Żołądź  (Gimnazjum nr 2 w Jaśle)

Wyróżnienia:

Klaudia Faryj  (Gimnazjum nr 2 w Jaśle)

Joanna Ramut ( Gimnazjum w Brzostku)

 

Laureaci i wyróżnieni uczniowie w konkursie otrzymali  dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego, słowników i  podręczników do nauki języka angielskiego  oraz niemieckiego, które zostały  ufundowane przez Urząd Miejski w Kołaczycach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie  oraz  nauczycielom – opiekunom za zmotywowanie uczniów do wysiłku  i poświęcenie  im   czasu na  przygotowania  do zmagań konkursowych.  

 

LO Kołaczyce

Burmistrz gminy zaprasza

Stanisław Żygłowicz

Przyjęcia interesantów:
Poniedziałek 800 - 1400
W pozostałe dni w miarę wolnego czasu

Urząd Miejski w Kołaczycach

ul. Rynek 1
38-213 Kołaczyce
tel.:13 44 602 21
tel.:13 44 602 49
tel.:13 44 602 94
fax: 13 44 602 58
e-mail: sekretariat@kolaczyce.itl.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.