Logo Gmina Kołaczyce

News

News zdjęcie id 254

Powiatowy Konkurs Teatralny Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych organizowany przez Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach pod Honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Starosty Jasielskiego, Burmistrz Miasta Kołaczyce.

06.04.2016

Spektakl „Świętoszek” w wykonaniu aktorów z Teatru Nowego we Wrocławiu poprzedził XIV Powiatowy Konkurs Teatralny, który 4 kwietnia b.r. zgromadził w  Jasielskim Domu Kultury pasjonatów teatru, działających w szkolnych kołach teatralnych w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.  Młodzi aktorzy zmierzyli się z tematem „Świat – wczoraj …dziś …jutro (obrazy świata w tekstach kultury)”.

Jury w składzie: Pan  Edward Kalisz-aktor Teatru Nowego z Wrocławia, Pani  Helena Gołębiowska - z-ca dyrektora Jasielskiego Domu Kultury, Pani   Karolina Pierzchała - instruktor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, Pan Andrzej Papciak - z-ca Naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Jaśle doceniło dobór repertuaru, ciekawe rozwiązania inscenizacyjne, środki wyrazu artystycznego i przyznało nagrody:

w kategorii gimnazja:

I miejsce-Gimnazjum w Bieździedzy za spektakl „Chodź człowieku, coś ci powiem” w reżyserii Renaty Stelmach-Rączki

wyróżnienie-Gimnazjum w Brzostku za spektakl „Wyjście z mroku” w reżyserii Alicji Czapli

w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce-Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach za spektakl „W czarnym lustrze” w reżyserii Grażyny Żygłowicz

II miejsce - I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle za spektakl „Juste” w reżyserii Barbary Sokołowskiej

III miejsce -  Zespół Szkół nr 4 w Jaśle za spektakl „Oszalałem, kiedy cię ujrzałem” w reżyserii  siostry Kariny Skowron

Jury przyznało także nagrody indywidualne dla najlepszych aktorów: Anny Skiby z Liceum w Kołaczycach i Pawła Maka z Liceum nr I w Jaśle.

Szczęśliwym zwycięzcom nagrody wręczyli ich fundatorzy: Starosta Jasielski-Pan Mariusz Sepioł oraz Burmistrz Kołaczyc-Pani Małgorzata Salacha. Ciepłe słowa do aktorów skierował także Pan Edward Kalisz, aktor, absolwent Liceum w Kołaczycach. Podkreślił, że uczniowie nie są zawodowcami, jednak, dzięki autentycznym emocjom, są prawdziwi na scenie. Podziękował nauczycielom, którzy „popychają” młodzież do działań teatralnych, wyraził nadzieję, że wśród młodych adeptów sztuki teatralnej są przyszli aktorzy.

Burmistrz gminy zaprasza

Stanisław Żygłowicz

Przyjęcia interesantów:
Poniedziałek 800 - 1400
W pozostałe dni w miarę wolnego czasu

Urząd Miejski w Kołaczycach

ul. Rynek 1
38-213 Kołaczyce
tel.:13 44 602 21
tel.:13 44 602 49
tel.:13 44 602 94
fax: 13 44 602 58
e-mail: sekretariat@kolaczyce.itl.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.