Logo Gmina Kołaczyce

News

News zdjęcie id 326

Gimnazjada 2016

15.06.2016

15 czerwca 2016 r. w ZSPiG w Kołaczycach odbyła się II Gimnazjada 2016 , pod patronatem Burmistrza Kołaczyc Pani Małgorzaty Salacha. Tym razem gospodarzem zmagań był ZSPiG w Kołaczycach a gośćmi ZSPiG z Bieździedzy. Impreza kulturalno-edukacyjna rozpoczęła się przedstawieniem historii zmagań płci pięknej  i męskiej. W humorystyczny sposób , w charakterystycznych, dla zamierzchłych czasów, ubiorach, młodzież zaprezentowała scenki z podbojów miłosnych , z życia kobiety i mężczyzny na przestrzeni wieków. W następnej części spotkania, przy  pełnej sali widzów , zaprezentowali się wokaliści oraz fantastyczne grupy taneczne. Reprezentacyjne zespoły taneczne obu szkół, w rytm słynnych przebojów, rozgrzewały swoim tańcem do kolejnych konkurencji całą salę. Ogromny aplauz otrzymał boysband z Bieździedzy - Białe Orły. Trudno było powstrzymać łzy śmiechu podczas wokalno-tanecznej prezentacji Orłów. Nie mniej wspaniale wypadł zespół wokalno-muzyczny z ZSPiG w Kołaczycach, któremu na perkusji towarzyszył Pan Marcin Krupa.

II Gimnazjada nabrała tempa gdy wkroczyła w etap konkursów . Familiada z dodatkowymi , zabawnymi konkurencjami jak np. zatańczenie salsy , została w mistrzowsko humorystyczny sposób oceniona przez szanowne Jury z Przewodnicząca Panią Burmistrz. Odczytanie, celowo dowcipnie napisanego protokołu pokonkursowego Familiady, wywołało salwy śmiechu całej widowni . Konkurencje „Kocham cię szkoło”, kalambury, „tykająca” paczka, koło fortuny, rozpoznawanie piosenek po fragmencie melodii czy odgadywanie liter i wyrazów w zasłoniętych chusteczkami oczach to tylko część niezwykle humorystycznego ale i edukacyjnego spotkania dwóch fantastycznych szkół gimnazjalnych naszej gminy. Przy okazji rywalizacji sprawdzona została wiedza
z zakresu literatury , historii odległej oraz bieżących wydarzeń krajowych. Trzygodzinne zmagania zakończyły się wręczeniem pięknych pucharów , medali i toreb pełnych słodyczy z rąk Pani Burmistrz Małgorzaty Salacha i Pani Dyrektor Małgorzaty Skickiej . Wspaniała młodzież obu szkół gimnazjalnych odwdzięczyła się podziękowaniem dla Grona Jury (Pani Burmistrz oraz Szanownej Dyrekcji obu szkół ) wręczeniem pamiątkowych medali w dowód wdzięczności za patronat i doping. Ostatnim akcentem wspólnej zabawy było trzykrotne, międzyszkolne odtańczenie „Belgijki”.

Zdecydowanie za szybko dobiegły końca fantastyczne trzy godziny wypełnione humorem i dobrą zabawą. Z pewnością wszyscy jesteśmy bardzo dumni z prawdziwie przyjacielskiej rywalizacji szkół. Jednogłośnie zwycięzcami Gimnazjady 2016 zostały … obie szkoły, bo nie o wynik a o wspaniałą zabawę tu chodziło!

Młodzież składa wielkie wyrazy podziękowania dla Pani Burmistrz za objęcie patronatem II Gimnazjady  oraz dla Dyrekcji szkół, Nauczycieli prowadzących, Opiekunów za pomoc w przygotowaniu międzyszkolnego spotkania a kolegom i koleżankom za wspaniały doping i obecność. Do następnego roku!

Burmistrz gminy zaprasza

Stanisław Żygłowicz

Przyjęcia interesantów:
Poniedziałek 800 - 1400
W pozostałe dni w miarę wolnego czasu

Urząd Miejski w Kołaczycach

ul. Rynek 1
38-213 Kołaczyce
tel.:13 44 602 21
tel.:13 44 602 49
tel.:13 44 602 94
fax: 13 44 602 58
e-mail: sekretariat@kolaczyce.itl.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.