Logo Gmina Kołaczyce

News

News zdjęcie id 335

Słoneczne dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki

22.06.2016

Tegoroczne słoneczne dni , 21 czerwca , zorganizowane przez Związek Dorzecza Gmin Wisłoki oraz Gminę Kołaczyce pod każdym względem okazały się wielkim sukcesem. Dopisała nie tylko piękna, letnia pogoda ale co istotniejsze, liczne grupy młodzieży z 22 gmin Związku oraz nasza , wspaniała młodzież z gminy Kołaczyce. Grupy zawodników sportowych i artystów warsztatów plastycznych w żółto-niebieskich koszulkach i czapeczkach organizatorów kolorowo zapełniała plac plenerowej imprezy od godzin porannych. Wszystkie atrakcje podczas Słonecznych dni ze Związkiem Dorzecza Gmin Wisłoki mają na celu pokazanie profitów jakie niesie ze sobą ekologiczny sposób życia: gospodarka niskoemisyjna, poprawa czystości wód Wisłoki, dbanie o czystość powietrza poprzez wykorzystywanie siły wiatru w elektrowniach wiatrowych, wykorzystanie energii słonecznej poprzez instalowanie paneli solarnych i fotowoltaicznych oraz zdrowy tryb życia . Spotkanie rozpoczęło się zawodami sportowymi, biegiem dziewcząt i chłopców z 22 gmin Związku, na dystansie 640 metrów. Naszą gminę reprezentowali Kacper Mazur, Dawid Kulig oraz Emilia Olszówka i Karolina Kuźniarowicz z ZSPiG w Kołaczycach oraz Karol Rzońca, Michał Musiał, Karolina Matyjasz i Julia Mijal z Zespołu Szkół Społecznych w Sieklówce. Przy wysokiej temperaturze sportowe zmagania okazały się ciężką próbą fizyczną ale sportowa wytrzymałość młodych zawodników nie zawiodła. W kolejnej części plenerowej imprezy odbywały się warsztaty i konkursy plastyczne, malowanie na lnianych torbach oraz konkurs rysowania kredkami świecowymi w temacie odnawialnych źródeł energii . Naszą gminę reprezentowała uczennica ZSS w Lublicy - Agnieszka Maziarz. Nieustannie , podczas całej imprezy, dzieci mogły skorzystać ze stoiska do malowania twarzy i ozdobić się fantazyjnymi wzorkami malowanymi przez  panią Teresę Korecką oraz Marzenę Makarę. Uczestnicy słonecznych dni mieli zapewnioną również opiekę medyczną a wszyscy wodę i poczęstunek.  Pomiędzy zmaganiami sportowymi i plastycznymi na scenie podziwiać można było występy taneczne i wokalne naszych , rodzimych artystów szkolnych. Wystąpił zespół taneczny dziewcząt z ZSS w Lublicy, prezentujący tańce świata a także wokaliści ze szkół
w Bieździedzy, Sieklówce i Kołaczycach. Jak zawsze wspaniale zaprezentował się młodzieżowy zespół Kola Band z ZSPiG w Kołaczycach. Niezapomniane wrażenie zrobił występ najmłodszej wokalistki Gabrysi Dunaj z kl. I ZSS w Sieklówce. Cały czas na dzieci i młodzież czekał teatr uliczny Wagabunda z Krakowa z ciekawymi występami i wspólną zabawą. Klauni wciągali dzieci w zabawne scenki i prezentowali różne umiejętności teatralne. Bardzo pomocni byli uczniowie klasy policyjno-strażacko-wojskowo-ratowniczej, którzy pilnowali bezpieczeństwa, udzielali informacji i pomagali w pracach porządkowych.
 

Po części artystycznej nastąpiło wręczenie cennych nagród i dyplomów z rąk Burmistrza Kołaczyc oraz Przewodniczącej Zgromadzenia Związku Gmin Dorzecza Wisłoki - Pani Małgorzaty Salacha , Przewodniczącego Zarządu ZGDW Andrzeja Czerneckiego, Dyrektor Biura Związku Marii Lignar oraz Wójta Brzysk Rafała Papciaka.

Wszyscy uczestnicy zmagań sportowo-artystycznych otrzymali wspaniałe nagrody i upominki.  Muzyczną atrakcją imprezy był koncert Mateusza Mijala. Długo wyczekiwany artysta kilkukrotnie bisował i porwał fanów do wspólnego śpiewania. Koncert niebywale otwartego na publiczność artysty był rewelacyjny a Mateusz cierpliwie i długo rozdawał autografy, płyty i podpisane kartki. Dla wielu uczestników imprezy ta część będzie niezapomnianą chwilą. Na zakończenie spotkania podczas słonecznych dni  w niebo wypuszczono żółte baloniki z ekologicznym przesłaniem i wakacyjnymi życzeniami.

Wspaniała atmosfera sportowa , wiele artystycznych doznań i upalana pogoda pozostawiły w pamięci wszystkich niezapomniane wspomnienia pięknych i udanych Słonecznych dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki. Łącząc sport, świat edukacji ekologicznej , zmagań artystycznych i muzycznych, organizatorzy podarowali dzieciom fantastyczny wstęp do wakacyjnej przygody. Dziękujemy!

 

Burmistrz gminy zaprasza

Stanisław Żygłowicz

Przyjęcia interesantów:
Poniedziałek 800 - 1400
W pozostałe dni w miarę wolnego czasu

Urząd Miejski w Kołaczycach

ul. Rynek 1
38-213 Kołaczyce
tel.:13 44 602 21
tel.:13 44 602 49
tel.:13 44 602 94
fax: 13 44 602 58
e-mail: sekretariat@kolaczyce.itl.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.