Logo Gmina Kołaczyce

News

News zdjęcie id 337

50-lecie Szkoły w Lublicy 1966 -2016

23.06.2016

Szkoła w Lublicy od zawsze stanowiła ważne centrum kulturalno - społeczne w tej niewielkiej miejscowości. Gdyby liczyć wg. ks Wł. Sarny, szkoła w Lublicy działała już od 1896 roku, czyli przez ostatnie 120 lat. Lata wojenne,  ogromne zniszczenia budynków i wyposażenia, braki kadrowe i kierownicze , niezwykle ciężko doświadczały szkolne środowisko w Lublicy. Wreszcie decyzją ówczesnego Inspektora Szkolnego Jana Magnowskiego oraz Kierownik szkoły Wiktorii Sypniak, podjęto decyzję o budowie nowej placówki szkolnej w Lublicy. Wspólnymi siłami, wsparciem władz powiatu oraz lokalnej społeczności w pracach budowlanych, dnia 24 VI 1966 nastąpiło uroczyste oddanie budynku szkoły do użytkowania, na patrona szkoły wybrano polską poetkę Marię Konopnicką.

1 września 1999 roku utworzono w szkole, w ramach reformy szkolnej, Publiczne Gimnazjum a szkoła została przekształcona w 6-klasową szkołę podstawową.

Od 1 września 2002 roku Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum w Lublicy weszło w skład zespołu szkół z nazwą : Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lublicy. Dyrektorem placówki została Pani Jolanta Matysik i z wielkim powodzeniem funkcję tę sprawuje do dzisiaj.

Uroczystość 50-lecia działalności szkoły , która miała miejsce 22 czerwca br. w Lublicy , otworzyła Pani Dyrektor wraz z Burmistrz Kołaczyc Panią Małgorzatą Salacha. Przedstawiając historię szkoły, Pani Dyrektor podkreśliła wielkie zasługi kadry uczącej na przestrzeni lat oraz duże zaangażowanie uczniów w godne reprezentowanie szkoły w wielu konkursach, warsztatach, zmaganiach sportowych.

Pani Burmistrz wręczając pamiątkowy list gratulacyjny na ręce Pani Dyrektor Jolanty Matysik podkreśliła dobrą współpracę, niezmienne od lat zgodne porozumienie pomiędzy władzami szkoły i władzami gminy. Podziękowała również emerytowanym i czynnym zawodowo nauczycielom, pracownikom technicznym i wszystkim, którzy na co dzień zaangażowani są w sprawne funkcjonowanie szkoły, za oddanie w pracy na rzecz szkoły, podkreślając wartość największą jaką jest powołanie w pracy dydaktycznej. Po uroczystym rozpoczęciu , uczniowie szkoły zaprezentowali zaproszonym gościom oraz społeczności szkolnej, rodzicom i dzieciom, bardzo ciekawy program artystyczny. Niezwykle utalentowana młodzież ze szkoły w Lublicy przygotowała wspaniały montaż słowno-muzyczny, pokazy taneczne i teatralne, muzyczne duety i solowe występy , zachwyciła również najmłodsza grupa szkolna przedstawiając króciutkie scenki bajkowe oraz taniec baletowy.

Wspaniały i bogaty program artystyczny zakończył się wspólnym odśpiewaniem „Stu lat” dla szkoły i wwiezieniem okazałego tortu okolicznościowego dla szanownej Jubilatki - ZSS w Lublicy.

Potem nadszedł już czas na wspomnienia, wspólne rozmowy, wspominki lat przepracowanych
w wielu budynkach szkolnych zanim pojawił się ten nowy, długo wyczekiwany , obecny budynek. Wspominano tych, którzy już odeszli i rozmawiano o przyszłości, o planach, zamiarach. Uroczysty obiad uświetnił występ grupy śpiewaczo-obrzędowej „Pogórzanie z Bieździedzy” a cała uroczystość przebiegła w miłej , rodzinnej wręcz atmosferze.

Szanownej Jubilatce życzymy wielu sukcesów w pracy dydaktycznej, wspaniałych osiągnięć wychowanków i nieustającego rozwoju.

Burmistrz gminy zaprasza

Stanisław Żygłowicz

Przyjęcia interesantów:
Poniedziałek 800 - 1400
W pozostałe dni w miarę wolnego czasu

Urząd Miejski w Kołaczycach

ul. Rynek 1
38-213 Kołaczyce
tel.:13 44 602 21
tel.:13 44 602 49
tel.:13 44 602 94
fax: 13 44 602 58
e-mail: sekretariat@kolaczyce.itl.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.