Logo Gmina Kołaczyce

News

News zdjęcie id 413

Konferencja „Klastry w turystyce - wiedza, innowacyjność, rozwój”

03.10.2016

 

Urząd Miejski w Kołaczycach uczestniczył w seminarium i warsztatach podczas Światowego Dnia Turystyki organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki i Urzędem Miasta Przemyśl .

Na zaproszenie Organizatorów przyjechało do Przemyśla wiele organizacji samorządowych, turystycznych oraz gości zagranicznych aby wypracować wspólne działania i kierunku funkcjonowania klastrów turystycznych poszczególnych regionów. Klastry, jako współczesna i przyszłościowa forma organizacji w turystyce ma za zadanie aktywne otwarcie lokalnych rynków i społeczności na rozwój usług i produktów turystycznych, wszędzie tam, gdzie rozwój przemysłu nie jest dynamicznym źródłem dochodów ludności. Panel dyskusyjny oparł się o temat „Karpackiej Marki CARPATHIA” jako międzynarodowego modelu funkcjonowania branży turystycznej (Piotr Lutek, Prezes Zarządu Kancelarii Doradczej Synergia). Podstawą strategii ma być utworzenie regionalnej marki opartej na tradycji danej destynacji i promowanie jej w szerokim polu karpackim.

Powitanie gości i słowo wstępne, w budynku Publicznej Biblioteki Przemyskiej, wygłosił Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Pan Dawid Lasek, kilkukrotnie goszczący w Kołaczycach podczas spotkań z lokalnymi przedsiębiorcami i wytwórcami w kwestii dbania o tradycję regionalną i rozwój turystycznej oferty Kołaczyc. Słowa powitania skierował również Pan dr Wojciech Fedyka Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Spotkanie warsztatowe i praca grupowa wsparła się na studium przypadków zarządzania klastrami turystycznymi : „Podkarpackie Smaki” (Krzysztof Staszewski „Pro Carpathia”), ‘VisitOpolskie” (Piotr Mielec), Tyrolski Klaster Cluster Wellnes Tirol (Jeannine Herman) oraz „Przemyski Klaster Turystyczny” (Renata Stefaniak Prezes Zarządu Fundacji „Perła Galicji”)

Seminarium warsztatowe miało charakter otwartej dyskusji pomiędzy uczestnikami a ekspertami z zakresu zarządzania atrakcjami i produktami turystycznym oraz tematyki związanej z klastrami turystycznymi. Dokonano wymiany doświadczeń, zasygnalizowano obawy związanych z dominacją finansowanych ministerialnie organizacji typu LOR i ROT nad klastrami turystycznymi a także zaznaczono konieczność organizowania się lokalnych przedsiębiorców, producentów, wytwórców, szkół i instytucji poza samorządowych w celu budowania klastrów i rozwijania rynku usług i produktów turystycznych aby czerpać dochody z działalności turystycznej małych i wielkich miast. Przy czym zaznaczono, ze klastry i organizacje typu LOT i ROT powinny ze sobą współpracować i uzupełniać się w działaniach tam, gdzie pozostają puste pola do osiągania korzyści z turystyki.

Burmistrz gminy zaprasza

Stanisław Żygłowicz

Przyjęcia interesantów:
Poniedziałek 800 - 1400
W pozostałe dni w miarę wolnego czasu

Urząd Miejski w Kołaczycach

ul. Rynek 1
38-213 Kołaczyce
tel.:13 44 602 21
tel.:13 44 602 49
tel.:13 44 602 94
fax: 13 44 602 58
e-mail: sekretariat@kolaczyce.itl.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.