Logo Gmina Kołaczyce

News

News zdjęcie id 425

PORTAL PRODUKCJI DOBRA

18.10.2016

Celem projektu PORTAL PRODUKCJI DOBRA jest wypracowanie pozytywnego wizerunku wolontariatu i wolontariusza w środowisku lokalnym oraz podniesienie kompetencji organizatorów wolontariatu młodzieżowego na terenie całej Polski.

na podstawie http://polskafabrykadobra.fam.org.pl/

Pierwszym działaniem będzie przeprowadzenie badań, które obejmą szkolne grupy wolontariackie (SGW) działające w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tym celu do szkół w całej Polsce wysyłamy pisma z prośbą o informacje na temat działających w szkołach grup wolontariackich. Dzięki danym zebranym przez wolontariuszy w Internecie powstanie „PORTAL PRODUKCJI DOBRA” a w nim Mapa Produkcji Dobra w całym kraju. Zaprezentujemy w nim bardzo czytelnie wszystkie grupy i ich działania, pokażemy w liczbach potencjał i siłę owych grup, po raz pierwszy zostaną upublicznione dane dot. ilości uaktywnionych animatorów i wolontariuszy. Zaprezentujemy również sylwetki najaktywniejszych grup wolontariackich i ich członków.

Portal będzie responsywny i umożliwiał interakcje pomiędzy grupami wolontariackimi. Członkowie każdej z grup wolontariackich będą mogli w bardzo prosty sposób po zalogowaniu do swojego profilu zamieścić informację dot. tego co się u nich dzieje, jaką organizują akcję, jak również będą mieli możliwość zamieszczenia swoich zdjęć i filmów. Chcemy by portal stał się wizytówką wolontariatu w każdym z województw i pokazywał jak dużo młodzi ludzie robią dla swojego środowiska lokalnego, by ich praca stawała się doceniana i wspierana.

Interaktywna forma PORTALU PRODUKCJI DOBRA pozwoli wszystkim wolontariuszom i animatorom w Polsce na pokazanie siebie i swojej działalności. Wzmocni to także ich potencjał i przysłuży się budowie wizerunku wolontariuszy jako grup kompetentnych i zdolnych do profesjonalnego działania.

Zachęcamy szkoły z Gminy Kołaczyce do wzięcia udziału w tworzeniu Mapy Produkcji Dobra i do tworzenia lokalnych wolontariatów.

Nowoczesna profilaktyka uzależnień to uczenie dojrzałej i mądrej postawy wśród dzieci i młodzieży we wszystkich dziedzinach życia ze względu na rozmaitości zagrożeń, jakie niesie ze sobą współczesny świat. Jednym ze sposobów skutecznej profilaktyki wśród uczniów jest właśnie wolontariat, czyli aktywizacja młodych ludzi, rozbudzanie aktywności w kierunku zaspokajania potrzeb i zainteresowań. Tak przygotowani młodzi ludzie są mniej podatni na zagrożenia jakie niosą ze sobą substancje psychoaktwne, gdyż posiadają atrakcyjną alternatywę na spędzanie czasu z innymi i budowanie własnej tożsamości w oparciu o pozytywne wartości … ( cyt. z Fabryki Aktywności Młodych , ogólnopolska kampania „Wolontariat to się opłaca” i „Polska Fabryka Dobra”) .

Burmistrz gminy zaprasza

Stanisław Żygłowicz

Przyjęcia interesantów:
Poniedziałek 800 - 1400
W pozostałe dni w miarę wolnego czasu

Urząd Miejski w Kołaczycach

ul. Rynek 1
38-213 Kołaczyce
tel.:13 44 602 21
tel.:13 44 602 49
tel.:13 44 602 94
fax: 13 44 602 58
e-mail: sekretariat@kolaczyce.itl.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.