Logo Gmina Kołaczyce

News

News zdjęcie id 468

I RAJD RODZINNY NORDIC WALKING w Kołaczycach

06.12.2016

4 grudnia 2016 odbył się I Rajd Rodzinny Nordic Walking „Po śladach św. Mikołaja” w Kołaczycach. Na starcie pojawiło się ponad 30 uczestników - sympatyków marszu z kijkami.

Krótka rozgrzewka na płycie Rynku, pod okiem Pani Instruktor Nordic Walking, poprzedziła wymarsz Trasą Zieloną nr 1 - jest to pętla o długości 6,3 km. Przy wspaniałej pogodzie trasa rozpoczęła się podejściem od obelisku przy Alei Jana Pawła II w kierunku drogi na Chrzanową, skąd podziwiać można było piękną panoramę Kołaczyc i widoki na okolicę otwarte aż po horyzont.

Znawcy wytyczający wszystkie trasy w Gminie Kołaczyce, określili nasze trasy Nordic Walking najpiękniejszymi, jakie do tej pory znakowali. Piękne widoki i ciągle zmieniająca się okolica jest wspaniałym uatrakcyjnieniem dla spacerujących z kijkami, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych, a każda z tras odpowiednio dopasowana do możliwości aktywnych sportowo osób.

Po nieco ponad godzinnym marszu uczestnicy dotarli do Domu Kultury w Kołaczycach, gdzie ugoszczeni zostali przez harcerzy gorącym żurkiem z jajkiem, kawą i herbatą. Ostatnim punktem Rajdu Rodzinnego było uroczyste nagrodzenie wszystkich uczestników medalem, dyplomem i drobnymi upominkami niezbędnymi do uprawiania pieszych wędrówek Nordic Walking.

Gratulacje i nagrody wręczyła w imieniu Pani Burmistrz, Sekretarz Gminy Pani Marta Baran oraz phm. Jerzy Kosiba - Komendant Hufca ZHP Jasło.

Organizatorem Rajdu była Chorągiew Podkarpacka Związek Harcerstwa Polskiego Komenda Hufca ZHP w Jaśle oraz 307 Kołaczycka Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Wilki” im. Andrzeja Małkowskiego pod komendą -phm. Roberta Nowińskiego.

Nad rajdem czuwał także wychowawca wielu młodych pokoleń harcerzy, druh harcmistrz Jacek Smolik, odznaczony medalem „Pro Patria”. Przyznano go w uznaniu zasług za kultywowanie pamięci o walce o niepodległość ojczyzny. Medal „Pro Patria” to odznaczenie cywilne przyznawane przez kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Jego otrzymanie wiąże się z ze szczególnymi zasługami w walce o niepodległość Rzeczpospolitej Polskiej.

Uczestnicy wspaniałego niedzielnego I Rajdu Rodzinnego składają gorące podziękowania Pani Burmistrz Kołaczyc, wszystkim harcerzom za organizację, pomoc i obsługę Rajdu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach (Panu Marcinowi Makarze oraz Sebastianowi Rączce) za zabezpieczenie trasy rajdu oraz wszystkim osobom uczestniczącym w rajdzie za doborowe towarzystwo.

Zachęcamy do aktywnego uprawiania sportu Nordic Walking i odkrywania piękna Gminy Kołaczyce po wszystkich trasach spacerowych w naszej Gminie.

 

TRASA ZIELONA I Rajdu Rodzinnego to ciekawa, najłatwiejsza, poprowadzona w formie 6,3-kilometrowej pętli trasa, wytyczona w Kołaczycach . Po wykonaniu rozgrzewki, której propozycja zamieszczona jest na tablicy z opisem tras, ruszamy ze skweru przy Obelisku przy Alei Jana Pawła II. Po dojściu do ul. Władysława Jagiełły skręcamy w lewo i chodnikiem maszerujemy w kierunku wschodnim. Mijając siedzibę Nadleśnictwa Kołaczyce łączymy się z czarną trasą i za moment, za znakami szlaku skręcamy w lewo. Początkowo asfaltową nawierzchnią, a następnie gruntową drogą pniemy się w górę. Na odcinku 3-kilometrów różnica wysokości wynosi blisko 120-metrów. Pomiędzy zabudowaniami dochodzimy do Alei Jana Pawła II i skręcamy w lewo. W tym miejscu szlak zielony łączy się ze szlakami czerwonym i czarnym, które przychodzą z prawej strony. Asfaltowym dywanikiem maszerujemy pomiędzy zabudowaniami a ścianą lasu. Mijamy ostatnie zabudowania. Droga łukiem zakręca na południe i rozpoczynamy zejście do Kołaczyc. Przed nami wspaniała panorama na Beskid Niski, zza którego przy dobrej widoczności wyrastają ośnieżone szczyty Tatr. Pokonując ostatnie 2,5-kilometra trasy tracimy 150-metrów wysokości i dochodząc na skwer przy Obelisku spinamy pętlę zielonego szlaku. 

Opracowała : Inga Marczyńska

Burmistrz gminy zaprasza

Stanisław Żygłowicz

Przyjęcia interesantów:
Poniedziałek 800 - 1400
W pozostałe dni w miarę wolnego czasu

Urząd Miejski w Kołaczycach

ul. Rynek 1
38-213 Kołaczyce
tel.:13 44 602 21
tel.:13 44 602 49
tel.:13 44 602 94
fax: 13 44 602 58
e-mail: sekretariat@kolaczyce.itl.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.