Logo Gmina Kołaczyce

News

News zdjęcie id 604

X PODKARPACKIE MIODOBRANIE w Kołaczycach , 2 lipca 2017

04.07.2017

W niedzielę, 2 lipca 2017, w Kołaczycach odbyło się jubileuszowe X Podkarpackie Miodobranie. Organizatorami była Gmina Kołaczyce, Pogórzański Związek Pszczelarzy w Jaśle oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach. O godz. 11.00 w Kościele Parafialnym pw. Św. Anny w Kołaczycach odbyła się msza św. z udziałem chóru „Zorza” a o 14.30, na Błoniach w Kołaczycach, dokonano uroczystego otwarcia X Podkarpackiego Miodobrania.

Burmistrz Kołaczyc Małgorzata Salacha wraz z Prezesem Pogórzańskiego Związku Pszczelarzy Kazimierzem Papciakiem powitali wszystkich gości. Pani Burmistrz wspomniała o zrodzonym 10 lat temu pomyśle na promocję pogórzańskiego pszczelarstwa i rozwojowej, dobrej współpracy  pomiędzy Gminą Kołaczyce a Pogórzańskim Związkiem Pszczelarzy. Efekty tej współpracy, to coraz większa liczba zakładanych pasiek pszczelich i rosnące zainteresowanie hodowlą rodzin pszczelich.

Na zaproszenie władz miasta do Kołaczyc przybyły władze miast partnerskich :  mer Iwano-Frankowe z Ukrainy Pan Ivan Semeriak  oraz burmistrz Ricse z Węgier Pan Istvan Vecsi wraz z ludowym zespołem śpiewaczym. Swoją obecnością zaszczycili również przedstawiciele min. Rady Miejskiej w Kołaczycach, Nadleśnictwa Kołaczyce, Komendy Policji i WKU w Jaśle i wielu innych, szacownych gości.

Tradycyjnie już po wprowadzeniu figury św. Ambrożego nastąpiła prelekcja naukowa nt. pszczelarstwa. Mgr Elżbieta Gajowiak z Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli opowiedziała o wszechstronnym wykorzystaniu miodu i produktach miodopochodnych w codziennym życiu, przy okazji na bieżąco relacjonowała pokaz czerpania miodu.  Po części naukowej na scenie wystąpiły zespoły folklorystyczne : zespół ludowy z Ricse,  wspaniały zespół „Gogołowianie” z Gogołowa oraz tegoroczna laureatka konkursu piosenki „Eurowizja czeka” Wiktoria Płaneta. Odbył się także konkurs na najlepszy miodowy piernik kół gospodyń wiejskich, zakończony nagrodzeniem przez Panią Burmistrz wszystkich miodowych wypieków. Cały czas imprezie towarzyszyły stoiska z miodem i produktami pszczelarskimi, wystawa sprzętu pasiecznego, kiermasz rękodzieła, wesołe miasteczko i wiele atrakcji dla dzieci.

Pierwsza z zaproszonych gwiazd tego wieczoru - duet „An Dreo & Karina” zaprezentowała ponad godzinny koncert melodyjnych, włoskich przebojów, wprawiając wszystkich we wspaniały nastrój na przywitanie drugiej gwiazdy tegorocznego Miodobrania. Znana młodzieżowej publiczności żywiołowa Jula z zespołem porwała całą publiczność do zabawy. Po koncercie nastąpił pokaz sztucznych ogni oraz zabawa ogrodowa do późnych godzin nocnych. X Podkarpackie Miodobranie udało się znakomicie.

 

Sponsorem głównym wydarzenia była firma Gaz System.

                                                                                                                            

Relacje Trendy Radio z X Podkarpackiego Miodobrania

http://www.trendyradio.pl/pl/aktualnosci/2/jaslo/4511/za-nami-x-podkarpackie-miodobranie

Burmistrz gminy zaprasza

Stanisław Żygłowicz

Przyjęcia interesantów:
Poniedziałek 800 - 1400
W pozostałe dni w miarę wolnego czasu

Urząd Miejski w Kołaczycach

ul. Rynek 1
38-213 Kołaczyce
tel.:13 44 602 21
tel.:13 44 602 49
tel.:13 44 602 94
fax: 13 44 602 58
e-mail: sekretariat@kolaczyce.itl.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.