Logo Gmina Kołaczyce

News

News zdjęcie id 624

DOŻYNKI GMINNE KOŁACZYCE 2017

17.08.2017

Doroczne Dożynki w Kołaczycach , 15 sierpnia 2017, przejdą do historii jako wydarzenie niepowtarzalne.

Już od początku uroczystości napływali licznie ze wszystkich stron mieszkańcy i turyści. Dożynki rozpoczęły się serdecznym powitaniem znamienitych gości. M.in. w dożynkach uczestniczyli : P. Senator Alicja Zając, P. Poseł Bogdan Rzońca, przedstawiciele Wojska Polskiego, Policji, Państwowe Straży Pożarnej, Nadleśnictwa, Wójtowie, Radni, Księża z parafii Kołaczyce i Bieździedza oraz zaprzyjaźnieni Kapłani ks. G. Stanula i ks. E. Midura, sołtysi i goście  z Gminy Tyszowce i Rachanie oraz z Węgier .

Szczególnie ciepłe słowa podziękowania do rolników skierowała Burmistrz Kołaczyc Małgorzata Salacha a także Pani Senator Alicja Zając  i Pan Poseł Bogdan Rzońca. Piękny obrzęd ludowy zaprezentował zespół „Pogórzanie z Bieździedzy”. Podczas uroczystości Pani Burmistrz tradycyjnie pokroiła chleb i częstowała Gości. Chór Dominanta z Gminy Tyszowce, który przyjechał do Kołaczyc na specjalne zaproszenie,   zaprezentował się we wspaniałym koncercie pieśni chóralnych, przekazując zaproszenie do odwiedzenia roztoczańskich rejonów.
Kolejną, artystyczną atrakcją był występ gościa specjalnego - węgierskiego , młodzieżowo-dziecięcego  zespołu pieśni i tańca z Sarospataku. Przedstawił on publiczności skoczne tańce i przyśpiewki regionalne oraz wspaniałe węgierskie stroje ludowe. Dla wszystkich dzieci, na placu obok stadionu, rozłożone zostały karuzele, platforma samochodów, dmuchańce, kule wodne, wesołe miasteczko, strzelnica oraz  kino objazdowe 7D. Poczęstunek oferowały stoiska z kiełbaskami, lodami, słodkościami, zapraszano także do zakupu tegorocznego miodu i wielu innych atrakcji.

W taneczne rytmy wieczornej części programu wprowadził nas Rompey z zespołem. Pomiędzy wykonaniem znanych przebojów Rompey rozdawał swoją, najnowszą płytę i organizował taneczne konkursy. Gwiazdą wieczoru był Sławomir. Przyszło na nią czekać ponad godzinę, gdyż napływ fali fanów z całego Podkarpacia i Małopolski zakorkował drogi dojazdowe od Kołaczyc ze wszystkich kierunków. Koncert był fantastyczne. Muzyk o niebywałej energii i humorze roztańczył i rozśpiewał całe Kołaczyce. Stadion na Błoniach nie pomieścił fanów Sławomira. Na stronie portalu społecznościowego koncert w Kołaczycach Sławomir opisał tak : „ Miały być Dożynki a wyszło Wembley.  Kołaczyce dziękujemy WAM”. Takiego tłumu fanów Kołaczyce nigdy wcześniej nie gościły. Wieczorną zabawę ogrodową poprowadził rewelacyjny zespół  instrumentalistów  Live Band z Bieździedzy. Do późnych godzin nocnych tańczono i bawiono się podczas zabawy ogrodowej, przy największych przebojach tanecznych. .Burmistrz Kołaczyc dziękuje wszystkim organizatorom, korowodom wieńcowym, parafiom, policji , służbie medycznej, pracownikom GOKu, pracownikom UG, mediom oraz artystom za organizację dożynek.

Burmistrz gminy zaprasza

Stanisław Żygłowicz

Przyjęcia interesantów:
Poniedziałek 800 - 1400
W pozostałe dni w miarę wolnego czasu

Urząd Miejski w Kołaczycach

ul. Rynek 1
38-213 Kołaczyce
tel.:13 44 602 21
tel.:13 44 602 49
tel.:13 44 602 94
fax: 13 44 602 58
e-mail: sekretariat@kolaczyce.itl.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.