Logo Gmina Kołaczyce

News

News zdjęcie id 909

Szanowni Mieszkańcy Gminy Kołaczyce

29.10.2018

 

 

 

 

 

Dobiega końca kadencja sprawowania przez moją osobę funkcji burmistrza. Urząd ten dla mnie był zawsze wielkim zaszczytem. Starałam się, aby nigdy nie przynieść uszczerbku temu stanowisku w środowisku lokalnym jak i reprezentując gminę na terenie kraju lub za granicą.

Pragnę przedstawić ogólny obraz gminy, jaki zostawiam.

Gmina jest udrożniona komunikacyjnie (droga wyremontowana w kierunku Lubli, przez Warzyce w kierunku Jasła, prze Gorajowice w kierunku Jasła, przez Sowinę w kierunku Frysztaka i Januszkowic, przez budowę mostu przez Gminę Kołaczyce na rzece Wisłoce posiadamy bezpośredni dostęp do Gminy Brzyska).

Wyremontowano prawie wszystkie drogi o statusie publicznych. W tym roku zostaną jeszcze zmodernizowane i wyremontowane następujące drogi: ul. Bukowa w Kołaczycach, droga w Bieździedzy- Słonki- Nawsie Kołaczyckie, Zentki, Sowina Kozłówek Rola, Droga w Nawsiu Kołaczyckim dr. Dz.638/5 z wykonaniem odwodnienia liniowego, II odcinek drogi w Bieździedzy – osiedle słoneczne, droga do gruntów rolnych nr.dz.783 w Sieklówce, oraz mniejsze drogi z funduszu sołeckiego.

W przygotowaniu są projekty na odbudowę ulicy Słonecznej w Kołaczycach, Frontowej, Podgórskiej. W Nawsiu Kołaczyckim na odbudowę dróg wewnętrznych.

W większości drogi gminne są oświetlone (pod koniec tego roku będzie dokończone oświetlenie drogi krajowej nr 73 w kierunku Krajowic, jest przygotowany projekt na oświetlenie w Krajowicach).

Bardzo dobrze przygotowana jest baza sportowa. Są to dwa ,, Orliki”, wyremontowany dom sportowców w Kołaczycach, oraz wybudowane pomieszczenia dla sportowców w Bieździadce. Przy każdej szkole jest wybudowane boisko. W tym roku będą wybudowane trybuny dla kibiców na stadionie w Kołaczycach oraz w Bieździadce. Każda miejscowość będzie posiadała do końca roku siłownię plenerową. W każdej miejscowości funkcjonuje plac zabaw.

Posiadamy 32 km wodociągu. W przygotowaniu jest projekt na wodociąg w części Kołaczyc-Kluczowa. Złożyliśmy wniosek do  Urzędu Marszałkowskiego o dotację na wodociąg w Bieździedzy. Prowadzona jest procedura przetargowa na wodociąg w Krajowicach, którego budowa ruszy od nowego roku.

Długość infrastruktury kanalizacyjnej wynosi 88, 71 km. Przygotowana jest dokumentacja na kanalizację w Kołaczycach- Kluczowa oraz na Sieklówkę –Dolną. Posiadamy koncepcje rozbudowy sieci wodno –kanalizacyjnej w całej gminie.

Zostały złożone wnioski o dotację unijną na generalny remont domu ludowego w Bieździadce, wniosek na wymianę pieców. Gmina posiada dokumenty na termomodernizację domu ludowego w Bieździedzy, Lublicy, Domu Kultury w Kołaczycach. W Ministerstwie Sportu złożyliśmy wniosek na budowę hali sportowo- rekreacyjnej.

Wiele tego można wymieniać. Z całego serca dziękuję wszystkim instytucjom, środowiskom i osobom z terenu gminy za współpracę w czasie gdy kierowałam urzędem.

Ufam , że następujące władze będą realizować kierunki rozwoju gminy nakreślone przez Radę tej kadencji. Gratuluję mojemu następcy wyniku wyborczego. Życząc sukcesów w pracy zawodowej jak i pomyślności w życiu osobistym. Dziękuję Państwu za oddane głosy na moją osobę. Kontakty z mieszkańcami oraz współpraca ze społeczeństwem zostaną dla mnie na zawsze w pamięci.


Życzę wszystkim wszelkiej pomyślności.

                                                                                                                              Małgorzata Salacha

Burmistrz gminy zaprasza

Stanisław Żygłowicz

Przyjęcia interesantów:
Poniedziałek 800 - 1400
W pozostałe dni w miarę wolnego czasu

Urząd Miejski w Kołaczycach

ul. Rynek 1
38-213 Kołaczyce
tel.:13 44 602 21
tel.:13 44 602 49
tel.:13 44 602 94
fax: 13 44 602 58
e-mail: sekretariat@kolaczyce.itl.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.